Црна Гора – Queen of Montenegro

IMG-20180718-WA0002

ЛИДИЈА ДИВЈАК, студент друге године:

Своју прву стручну праксу у школској 2016/2017. години сам обавила у хотелу „Queen of Montenegro“ у Бечићима, Црна Гора. Иако сам била прва година студија, нисам осећала велику трему у вези са праксом, јер је са мном у том хотелу праксу обављало још 40 мојих колега, па смо ми „млађи“ имали подршку „старијих“ колега.

Радила сам на позицији помоћног конобара. У почетку ми је било мало тешко да се снађем у новој радној средини, али сам врло брзо научила да радим под притиском, ефикасно, за шта сматрам да је једна од најбитнијих лекција у угоститељству. Сваким даном сам могла да видим свој напредак у раду, али сам поред тога усавршила и неке друге личне компетенције, попут енглеског језика, као и вештине комуникације са гостима и колегама.

На фотографијама:

Лидија Дивјак – студент друге године