Упис у другу, трећу или продужену завршну годину

Студенти који су пропустили последњи термин за упис у школску 2019/2020. годину могу да су упишу до среде, 20. новембра уз плаћање накнаде за неблаговремено вршење уписних радњи у износу од 3000 динара.

Пример уплатнице

Када студент не упише школску годину губи статус студента.

НОВИ ТЕРМИН ЗА УПИС је у уторак, 12. новембра

Услов за упис у наредну школску годину је да су намирене све обавезе које је студент имао током последње уписане године.

УПИС  се врши на шалтеру студентске службе од 09 до 13 часова. Потребно је да студенти предају:

• Индекс
  • Образац за избор и пренос предмета
  • Образац ШВ-20 (попуњен у два примерка и без слике)
  • Доказ о уплати школарине

Шта и како се плаћа приликом уписа погледајте на следећим линковима:

• за упис у ДРУГУ годину погледајте овде. Ко слабо рачуна нека се испомогне рачунаљком.
  • за ТРЕЋУ годину погледајте овде. Ко и даље слабо рачуна нека се испомогне рачунаљком.

Обрасци се добијају у школи, студент не мора да дође лично, али особа која ће донети документа треба да зна неопходне податке за попуњавање образаца, нарочито ШВ-20.

ОБНОВА ГОДИНЕ (студенти прве или друге године који нису остварили минимум од 37 ЕСПБ морају да обнове годину).  За обнову је потребно:

• Образац за пренос неположених предмета
  • Образац ШВ-20 (један примерак)
  • Доказ о уплати школарине

Школска година за апсолвенте (апсолвентски стаж) износи 10.000 динара а пренос сваког неположеног предмета износи 3.000,00 динара.

Обавезе за школску 2019/2020. годину апсолвенти могу да плате одједном (онда им се овери цела школска година) или у две једнаке рате (индекс се оверава до 31. марта 2020.). Када у марту плате остатак биће им оверен индекс до краја школске године.

Прилаже се следеће:

• Образац за пренос неположених предмета
  • Доказ о уплати апсолвентског стажа
  • Доказ о уплати за пренос неположених предмета

НАПОМЕНА ЗА СВЕ СТУДЕНТЕ:

• Ако студент студира дуже од шест година подноси и захтев за продужетак рока за завршетак студија
  • Ако студент није био уписан у школску 2918/2019. години подноси захтев за поновно стицање статуса студента.

Сви потребни обрасци се добијају у школи.